Wymień się księgozbiorem

W sobotę 6 kwietnia w godz. 12 -14 zapraszamy do Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 na kolejną akcję pod hasłem Wymień się książką. Na wymianę zapraszamy młodszych i starszych. Ta akcja nic nie kosztuje. Wiosna to doskonała okazja do tego, żeby przewietrzyć nie tylko swoje szafy, ale również księgozbiory. Przejrzyj swoje półki i uwolnij je od książek, których nie czytasz. Przyjdź z nimi w sobotę do biblioteki i wymień je na inne tytuły.
Tym razem akcję kierujemy nie tylko do dorosłych czytelników. Zapraszamy całe rodziny, młodszych i starszych.
Takie imprezy odbywają się na całym świecie i cieszą się dużą popularnością wśród uczestników w każdym wieku. Wymień się książką (tzw. Book Swap Party) to inaczej bezgotówkowa wymiana książek, podczas której uczestnicy akcji wymieniają się między sobą książkami. W ten sposób można przeczytane, niechciane lub zalegające w mieszkaniu książki wymienić na inne.
Zasady są proste. Każdy może przynieść dowolną ilość książek. Jeśli uczestnik akcji znajdzie u innego uczestnika interesującą go książkę, może zaproponować w zamian swoją własną. Publikacje można dowolnie łączyć, wymieniać, a także negocjować warunki wymiany. Przyniesione książki muszą być oczywiście w stanie nadającym się do użytku.
Serdecznie zapraszamy w sobotę do biblioteki.
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida