Trwają targi "FASADA" w Kaliningradzie

19 elbląskich firm promuje swoje produkty na XX Międzynarodowych Targach Budowniczych „FASADA” w Kaliningradzie. W otwarciu targów uczestniczył Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

Wyjazd elbląskich firm zorganizował Urząd Miejski. Wydzierżawił powierzchnie w hali Baltic Expo, gdzie odbywają się targi oraz zapewnił transport i pomoc pracowników UM.

Chęć udziału w targach zgłosiły firmy zajmujące się konstrukcjami stalowymi i szklano-aluminiowymi, oświetleniem, systemami wentylacyjnymi i klimatyzacją, usługami kamieniarskimi. Są także hurtownie budowlane. – mówi Emil Słodownik z Biura Obsługi Inwestora.

- Niedawno podpisaliśmy porozumienie o współpracy samorządów elbląskiego i kaliningradzkiego. Właśnie w jego ramach zorganizowaliśmy wyjazd elbląskich przedsiębiorców. Cieszę się, że zainteresowanie było spore, tym bardziej, że jest szansa, by nasze firmy współpracowały z kaliningradzkimi podczas budowy infrastruktury sportowej przed Mundialem w Rosji w 2018 roku. – podkreślił Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

W ubiegłym roku „FASADĘ” odwiedziło ok. 10 tysięcy osób.