Kilka informacji w sprawie DW 503

Miasto przystąpiło do realizacji kolejnych etapów przebudowy DW 503. W poniedziałek (4 marca) wprowadzona została nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniach ulic Browarna - Robotnicza – Teatralna oraz Browarna – Brzeska – Trasa Unii Europejskiej.  

 

Policjanci na skrzyżowaniu
Na początku funkcjonowania zmienionej organizacji ruchu zaobserwowano utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Robotniczej z Jaśminową, co spotkało się z niezadowoleniem mieszkańców. W związku z tym policja objęła to skrzyżowanie stałą kontrolą w godzinach szczytu i w razie potrzeby ruch jest kierowany przez policjanta. Tak było 5 marca, z kolei 6 marca sytuacja na skrzyżowaniu nie wymagała obecności policjanta.

"Wahadłowa" sygnalizacja świetlna
Pojawiające się sugestie odnośnie zamontowania prowizorycznej sygnalizacji świetlnej tzw. „wahadłowej” na czas prowadzenia robót nie mogą być rozpatrzone pozytywnie. Skrzyżowanie posiada cztery przejścia dla pieszych i dla nich również musiałyby być wyświetlane sygnały świetlne, a takiej możliwości taka sygnalizacja nie zapewnia.

Informacja dla klientów Zielonych Tarasów
By ułatwić klientom wyjazd z centrum handlowego,  przy wyjeździe w ulicę Teatralną został zasłonięty znak C-2 „nakaz jazdy w prawo”.