Elbląg na Kongresie Gospodarczym w Katowicach

EKG

EKG - EKG
Elbląg weźmie udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym, który trwać będzie od 16 do 18 maja w Katowicach. - Kongres jest największym wydarzeniem ekonomicznym w tej części Europy. Nie wyobrażałem sobie, by mogło tam zabraknąć naszego miasta. Na dodatek Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, które jest organizatorem Kongresu zaprosiło nas do udziału na prawach miasta współpracującego. Dzięki temu mamy możliwość korzystania z rozmaitych usług promocyjnych. Wydarzenie, które będzie relacjonowane przez polskie i światowe media z pewnością wpłynie na promocję Elbląga i regionu – mówi prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk.
Katowicki Kongres to trzy dni dyskusji panelowych oraz towarzyszących wydarzeń, w których uczestniczy 700. panelistów (przedstawiciele instytucji rządowych, rady ministrów, kancelarii prezydenta RP, instytucji europejskich, prezesi firm prywatnych, a także państwowych). Udział w kongresie zapowiedzieli prezydent RP Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, a także Jerzy Buzek Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Tegoroczna edycja to 35 paneli dyskusyjnych poruszających tematykę finansów, ekonomii, odnawialnych źródeł energii, inwestycji komunalnych, innowacyjnej gospodarki Europy oraz wielu innych…
- Nasze miasto reprezentować będą wiceprezydent Adam Witek oraz przedstawiciele Wydziałów Komunikacji Społecznej oraz Strategii i Funduszy Unijnych. Wezmą udział w panelach dyskusyjnych dotyczących klastrów oraz społeczeństwa informacyjnego. – dodaje Grzegorz Nowaczyk.