Przekaż jeden procent podatku na elbląskie organizacje pożytku publicznego

jeden_procent
Tym, którzy jeszcze nie rozliczyli się z Urzędem Skarbowym, przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na elbląskie organizacje pożytku publicznego. W stosunku do ubiegłorocznego formularza PIT, zaszła zmiana upraszczająca przekazanie 1 procenta. W ubiegłym roku musieliśmy podać jeszcze dokładną nazwę organizacji pożytku publicznego, teraz musimy podać jedynie jej numer KRS oraz kwotę 1 procenta.

- Od kilku już lat mamy możliwość przeznaczania 1% z naszego podatku na rzecz elbląskich organizacji pożytku publicznego. Cel przeznaczenia tej kwoty jest szczytny, a potrzeby ogromne. Dzięki zmianie przepisów przekazanie 1% podatku stało się dużo prostsze i nie zajmuje dużo czasu. Wypełniając odpowiednią rubrykę, pamiętajmy o tym, że pomagamy elbląskim organizacjom, które świadczą dla nas liczne usługi. Tym samym przekazane pieniądze nie tylko zostają w naszym mieście, ale wracają do nas w postaci różnych usług świadczonych przez te organizacje. Dlatego gorąco namawiam wszystkich elblążan do przekazania 1% podatku na elbląskie organizacje pożytku publicznego – mówi Grzegorz Nowaczyk, Prezydent Elbląga. Te kwoty w przypadku każdego z nas z osobna mogą wydawać się niewielkie, jednak należy pamiętać, że liczy się każda złotówka i pomoc taka może okazać się bezcenna – dodaje Grzegorz Nowaczyk.
W Elblągu jest blisko 48 organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego. Wśród nich są takie, które pomagają chorym, jednak są też i takie, które zajmują się kulturą, sportem czy opieką nad zwierzętami.
Pełen wykaz elbląskich organizacji pożytku publicznego dostępny tutaj.