Elbląg w zarządach związków i stowarzyszeń

Kształtują się nowe władze związków i stowarzyszeń, w których uczestniczy nasze Miasto. W wielu z nich nasi przedstawiciele zostają członkami władz. Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wcisła został wybrany członkiem Zarządu Stowarzyszenia Żuławy oraz Związku Miast i Gmin Morskich.
Stowarzyszenie Żuławy już 27 kwietnia zorganizuje spotkanie w Elblągu w sprawie wspólnych działań w celu kontynuacji modernizacji trasy ekspresowej na odcinku między Gdańskiem i Elblągiem. – Nie musimy czekać bezczynnie na decyzje rządowe, możemy się do nich przygotowywać, a tym samym je przyspieszać – mówi Jerzy Wcisła. Gospodarzem spotkania będzie prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. W spotkaniu – poza członkami Stowarzyszenia – będą uczestniczyli marszałkowie obu województw.
Także w Związku Miast i Gmin Morskich obecność Elbląga jest zauważalna. - Chcemy doprowadzić do realizacji Festiwalu Zalewu Wiślanego, którego idea przewija się od lat. I taką deklarację złożyłem podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów Związku – mówi Jerzy Wcisła.
Jerzy Wcisła zaprosił także przedstawicieli Związku oraz Miasta Gdańska do udziału w rozmowach na temat funkcjonowania Portu Morskiego w Elblągu. Takie rozmowy mają rozpocząć się już w maju.