Ferie 2013 w Elblągu... bezpiecznie i atrakcyjnie

ferie
Ofertę skierowaną do uczniów, którzy w czasie ferii pozostaną w Elblągu, przedstawili podczas dzisiejszej konferencji prasowej Grażyna Kluge, wiceprezydent Elbląga, Andrzej Soja, dyrektor Departamentu Edukacji i Dorota Pawłow, dyrektor Departamentu Sportu.

- Jeżeli ferie w naszym mieście mają być udane, muszą być po pierwsze bezpieczne, po drugie atrakcyjne. Chcemy szeroko poinformować uczniów o tym, z czego mogą skorzystać podczas przerwy od zajęć. Dlatego jeszcze w tym tygodniu do dzieci i młodzieży trafi ulotka, gdzie zawarte będą informacje o wszystkich atrakcjach - mówiła Grażyna Kluge wiceprezydent Elbląga.

- Zorganizowane zajęcia odbędą się w Elblągu w Szkołach Podstawowych nr 4, 6, 9, 12, 19, 21. Miasto przeznaczyło na ten cel 140 tys. zł. Z zajęć tych skorzysta 560. uczniów, w tym 242. skierowanych przez MOPS. Opiekę medyczną, a przede wszystkim pedagogiczną zapewnia Miasto. Rodzice pokrywają koszt jedynie wyżywienia. Wśród atrakcji, jakie czekają na uczniów w szkołach, będą m.in. wycieczki autokarowe poza miasto, kuligi, pieczenie kiełbasek. Dodatkowo w szkołach, które nie prowadzą zorganizowanych zimowisk, będą kilkugodzinne zajęcia, z których również mogą skorzystać uczniowie - wyliczał Andrzej Soja, dyrektor Departamentu Edukacji.

- W ramach konkursów Miasto wsparło kwotą 45 tys. zł ofertę sportową stowarzyszeń i klubów. Zajęcia odbywać się będą w Elblągu, jak i poza miastem. Odrębny program przygotował MOSiR, który zaplanował m.in. dwa festyny na lodowisku, akademię tenisa stołowego, turnieje warcabów, nieodpłatne wejście na lodowisko i pływalnię. Również Centrum Sportowo-Biznesowe ma szczelnie wypełniony harmonogram podczas ferii. Z hali CSB korzystać będą szkoły, jak i kluby sportowe. Na hali zostaną rozegrane także ferie piłkarskie. Interesująco zapowiadają się zajęcia judo organizowane przez kluby TOMITA i OLIMPIA. To będzie oferta integracyjna, zarówno dla młodych zawodników, jak i ich rodzin - zachęcała Dorota Pawłow z Departamentu Sportu

ZOBACZ ULOTKĘ Z PROPOZYCJĄ ZAJĘĆ PODCZAS FERII W ELBLĄGU