Elbląska Straż Pożarna wygląda nowej strażnicy

Straż Pożarna
O zakończonym roku i planach Straży Pożarnej w naszym regionie na 2013 rok, a także o wybudowaniu w Elblągu nowej strażnicy rozmawiali wczoraj w Urzędzie Miejskim Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Mirosław Rutecki i Komendant Miejski w Elblągu Tomasz Świniarski.

W spotkaniu uczestniczył także Ryszard Sorokosz dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych.

W ocenie Mirosława Ruteckiego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego, pomimo ograniczonych środków finansowych, miniony rok należy uznać w naszym regionie za dobry dla Straży Pożarnej. Udało się doposażyć kilka ośrodków w nowoczesny sprzęt. W największych miastach, Olsztyn, Elbląg, Ełk, rozwijane są grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego. W samym Elblągu spadła znacząco średnia wieku używanych samochodów. Co istotne dla Straży Pożarnej w naszym mieście trwają zaawansowane poszukiwania działki pod budowę nowej strażnicy.

Pozyskanie działki i przygotowanie projektu budowlanego to zadania na najbliższy czas. Tu potrzebne jest wsparcie finansowe Komendy Głównej i Wojewódzkiej Straży Pożarnej, Miasta oraz Wojewody. Zawsze deklarowałem pomoc w tej sprawie i podtrzymuję to stanowisko. Mam nadzieję, że dzięki złożeniu finansów czterech wymienionych podmiotów uda się zbudować w Elblągu nową strażnicę – powiedział Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląg