Betlejemskie Światełko Pokoju

Ogień trafi do Elbląga już w poniedziałek. Przekazany mieszkańcom naszego miasta zostanie w środę (19.12). Betlejemskie Światełko Pokoju to przede wszystkim symbol wzajemnego zrozumienia ludzi i narodów. Jest to znak nadziei, życia bez konfliktów.

Po Betlejemskie światło elbląscy harcerze wybiorą się już w poniedziałek (17.12), gdzie na dziedzińcu Zamku Olsztyńskiego z rąk Komendantki Chorągwi Warmii i Mazur odbiorą lampion z ogniem. W tym roku hasło betlejemskiej drogi to Odważ się być dobrym i te słowa powinny towarzyszyć nam w domach, podczas wigilijnej kolacji.

- Komendant hufca - phm. Adrian Szymański zaprasza na przekazanie światła do rąk przedstawicieli władz, instytucji oraz elblążan. Uroczystość odbędzie się w środę (19 grudnia) na dziedzińcu Galerii El. Tam odbędzie się pokaz tańca z ogniem oraz wszyscy zebrani będą mogli wysłuchać harcerskiej gawędy. Proszę o zabranie ze sobą lampionów. - mówi phm. Ewelina Dżugan, szefowa Harcerskiej Służby Informacji.

BŚP będzie przechowywane w siedzibie hufca, ul. Portowa 2. Harcerze z poszczególnych szczepów zaniosą ogień do szkół, instytucji, z którymi współpracują.

- Będziemy rozprowadzać ogień także do elbląskich parafii - mówi phm. Adrian Szymański. - Na początku stycznia reprezentacja elbląskich harcerzy weźmie udział w przekazaniu światła w Kaliningradzie. Podarujemy ogień zaprzyjaźnionej organizacji skautowej z Rosji "Niedźwiedź". Rosyjscy skauci przekażą betlejemski ogień swoim przyjaciołom, instytucjom, z którymi współpracują - kontynuuje druh. - Zależy nam na tym, by to światło dotarło wszędzie, również tam, gdzie mieszkają ludzie samotni i cierpiący - kończy komendant hufca.