ERKON - Ambasadorem Dobrych Praktyk EFS

Tytuł Ambasadora Dobrych Praktyk EFS zdobyła Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych. To nagroda za autorski projekt "Indywidualne ścieżki zatrudnienia".

 

 

Projekt wygrał z innymi organizacjami w naszym województwie.

"Indywidualne ścieżki zatrudnienia" objęły 32. długotrwale bezrobotnych elblążan w wieku 45 +.

- Projekty standardowe mają to do siebie, że w mniejszym stopniu patrzy się na indywidualne zasoby tego człowieka, raczej wkłada się go w określony model, zamiast odwrotnie - szyć model na miarę tego człowieka. - mówi autorka Beata Wrzosek z ERKON-u. - My podeszliśmy do tematu w sposób specjalny, uwzględniając sytuację danej osoby, predyspozycje i możliwości, także zdrowotne. W efekcie 22. z nich znalazło zatrudnienie. Projekt będzie realizowany w innych regionach Polski, a prawdopodobnie także w Europie. Jego sukces wynika z dopasowania wszystkich działań pod konkretne potrzeby każdego z uczestników.

Projekt jest też pierwszym polskim finalistą konkursu RegioStar ogłoszonego przez Komisję Europejską. Znalazł się w piątce najlepszych programów w ramach EFS realizowanych w Unii Europejskiej. W październiku był prezentowany w Brukseli podczas Open Days. Oficjalne wyniki ogłoszone zostaną w styczniu przyszłego roku.