"Dedale i Don Kichoci" w Galerii ZUM

Galeria ZUM zaprasza na wernisaż wystawy Janusza Hankowskiego „Dedale i Don Kichoci”. Wernisaż odbędzie się w  czwartek, 6 grudnia o godz. 18.00.
Janusz Hankowski urodził się w 1933 r. w Ostrowi Mazowieckiej. W latach 1951-1955 studiował etnografię na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (dyplom uzyskał  w pracowni prof. Stanisława Teisseyre’a w 1963 r.). Od 1963 r. mieszka i pracuje w Elblągu  aktywnie uczestnicząc w życiu kulturalno-artystycznym miasta i regionu.

Był współzałożycielem i twórcą nazwy Galerii El, współzałożycielem Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, inicjatorem i współtwórcą Biennale Form Przestrzennych w Elblągu. Uczestniczył w wielu środowiskowych, okręgowych, krajowych i międzynarodowych wystawach. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną i grafiką.

Janusz Hankowski jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych malarzy elbląskich. Od początku swojej drogi twórczej z dużą konsekwencją tworzy swój własny świat malarskich fascynacji i przemyśleń. Zafascynowany kulturą wschodu tworzy świat pełen bizantyjskich kopuł i w sposób tylko sobie znany łączy go z krainą niepotrzebnych nikomu  błędnych rycerzy zastygłych na obrazach i tryptykach, gotowych w każdej chwili  ruszyć w obronie prawdy.

Wernisaż wystawy „Dedale i Don Kichoci” odbędzie się 6 grudnia o godz. 18.00 w Galerii Zum przy ul. Kowalskiej 3-5/d w Elblągu. Wystawa będzie czynna do końca grudnia w godzinach pracy Galerii (od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00 -17.00; z wyjątkiem 24 i 31grudnia).