Fundusze europejskie – konkurs i seminarium dla lokalnych dziennikarzy

Rusza II edycja konkursu na najlepsze artykuły prasy lokalnej i regionalnej poruszające tematykę wykorzystania funduszy unijnych. Dziennikarze lokalnych mediów mogą wziąć również udział w bezpłatnym seminarium na temat komunikowania o Funduszach Europejskich.

O Konkursie
Konkurs realizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego skierowany jest do dziennikarzy, redaktorów naczelnych, wydawców i współpracowników gazet lokalnych oraz gazet regionalnych.

Do konkursu mogą być zgłaszane minimum 3 artykuły prasowe poruszające tematykę konkursową (każdy o liczbie co najmniej 1500 znaków – ze spacjami), opublikowane w okresie od 1 września 2012 roku do 31 marca 2013 roku na łamach prasy lokalnej lub regionalnej.

Artykuły muszą być poświęcone efektom wdrażania Funduszy Europejskich w najbliżej okolicy, dodatkowo mogą informować o możliwościach wykorzystania dostępnych jeszcze unijnych środków. Zgłoszenia do konkursu mogą nadsyłać wydawcy, redaktorzy naczelni, dziennikarze i współpracownicy prasy lokalnej i regionalnej.

Więcej informacji o konkursie - zobacz link


O seminarium

Seminarium odbędzie się w Warszawie dniach 15-16 listopada 2012 r. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz faksem na numer 22/ 461 35 78 do 8 listopada br.

Uczestnicy seminarium:
- poznają ogólne informacje o Funduszach Europejskich i ich wpływie na rozwój lokalny i regionalny, a także źródła informacji o Funduszach Europejskich;
- wezmą udział w zajęciach językowych pokazujących, jak pisać zrozumiale o Funduszach Europejskich (projektach, inwestycjach, efektach etc);
- uzyskają indywidualną charakterystykę stylu pisania, dokonaną przez językoznawców zajmujących się prostą polszczyzną (na podstawie tekstów przesłanych przed seminarium);
- wezmą udział w wizycie studyjnej w Filmotece Narodowej (projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich).

Koszty dojazdu (w maksymalnej wysokości 400 zł), wyżywienia oraz noclegu uczestników pokrywa organizator.

Pełna informacja nt. seminarium – zobacz link

Program seminarium – zobacz link