Elbląg na targach w Monachium

W Monachium trwają 15. Międzynarodowe Targi Inwestycji i Nieruchomości Komercyjnych EXPO REAL 2012. Na wspólnym stoisku województwa warmińsko-mazurskiego prezentuje się także Elbląg.

- To największe targi inwestycyjne w Europie. Przeprowadziłem już kilka rozmów z zainteresowanymi naszym miastem, przedsiębiorcami – mówi Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga. – Interesowali się terenami inwestycyjnymi na Wyspie Spichrzów, projektem Aquaparku oraz działalnością Elbląskiego Parku Technologicznego i jego nowoczesnymi laboratoriami, a także Modrzewiną jako częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kilku przedsiębiorców zaplanowało już wizytę w Elblągu.

Elbląg prezentuje się na stoisku wspólnie z województwem warmińsko-mazurskim. Rozmowy biznesowe przeprowadzali prezydenci Elbląga i Olsztyna. Poza tym wszelkich informacji na temat możliwości inwestycyjnych w naszym mieście udzielała zwiedzającym Anita Pawlak, kierownik Biura Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim.

Obok Warmii i Mazur swoje stoiska mają Warszawa, Amsterdam, Barcelona, Lublin. Ogólnie na targach reklamuje się tysiące firm i miast z całego świata, w tym dziewięć polskich. Obecni są, m.in. właściciele i pośrednicy nieruchomości, gospodarze miast, deweloperzy, kancelarie prawne.

Wyjazd Prezydenta Elbląga do Monachium w całości sfinansowany został przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.