Będzie można zawracać na Grota Roweckiego

Będzie można zawracać na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego – Traugutta – Nitschmanna – poinformował Zarząd Dróg UM. Zmiany wprowadzone zostaną do połowy lutego.
Skrzyżowanie to było poddane obserwacji. Zielone światło pojawia się tu, po analizach natężenia ruchu, w jednym cyklu na sto sekund. W lutym będzie można już zawracać na ulicy Grota Roweckiego. Spowoduje to jednak skrócenie światła zielonego dla innych relacji.
- Praca sygnalizacji świetlnych jest stale monitorowana i jest dostosowywana do zmieniających się natężeń ruchu. Wprowadzona zmiana może okazać się jednak czasowa. Oddanie do użytku galerii handlowej „Porto 55” przy ulicy Nowowiejskiej zmieni rozkład natężeń i może spowodować, że konieczne będą ponowne zmiany na skrzyżowaniu – dodaje Krystyna Dziurdź, naczelnik Zarządu Dróg.
Ponadto nastąpiły zmiany w organizacji ruchu przy ulicy Trybunalskiej. Dopuszczony został skręt w lewo z ulicy Łączności w ulicę Trybunalską, przy wylocie z ulicy Łączności usunięto znak nakazujący jazdę w prawo, ustawiono znak „stop”, a oznakowanie poziome zostanie wykonane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (w trakcie kończenia przebudowy ulicy).