Norwegowie zainteresowani Elblągiem

Prezydent Elbląga spotkał się dziś z przedstawicielami norweskiej firmy Aluko zainteresowanej uruchomieniem fabryki na Modrzewinie.

Aluko posiada nowoczesną, opatentowaną technologię łączenia aluminiowych profili ze szkłem. Sprzedaje głównie na rynku skandynawskim, choć rozwija też sieć sprzedaży w Polsce.
- Firma wybuduje na Modrzewinie, w dwóch etapach, budynek administracyjny i dwie hale produkcyjne, w tym laboratorium testowania wytrzymałości przegród ogniowych z aluminium i szkła wykorzystywanych w budownictwie – wyjaśnił Grzegorz Nowaczyk.
Inwestor chce ściśle współpracować z Instytutami Elbląskiego Parku Technologicznego, Politechniką Gdańską oraz innymi uczelniami w regionie. Aluko planuje zainwestować 5 milionów złotych. Inwestycja zakończona ma być do 2014 roku. Planowane zatrudnienie w nowej firmie to około pięćdziesięciu osób.
- Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych rozmów. W najbliższych tygodniach mam zaplanowane spotkania z kolejnymi firmami zainteresowanymi inwestowaniem w Elblągu – podsumował Grzegorz Nowaczyk.