Dni Elbląga - casting do serialu

Dziś w Galerii El odbył się casting do filmu artystek krakowskich Magdy Deskur i Joanny Pawluśkiewicz. Powstaje on w ramach projektu „Przebudzenie”.
„Przebudzenie” to nowatorski projekt autorstwa Kariny Dzieweczyńskiej. Polega - w skrócie - na kształtowaniu i rozwijaniu aktywności mieszkańców poprzez ingerowanie artystów sztuk wizualnych w przestrzeń historyczną, publiczną, społeczną i mentalną danego miasta. Do Elbląga zaproszono więc artystów, którzy mają nowatorskie pomysły opierając się na potencjale naszego miasta.  Marta Deskur  i Joanna Pawluśkiewicz zaproponowały artystyczny projekt – serial, którego akcja mogłaby dziać się w Elblągu. Dziś odbył się do niego casting, ale nietypowy. Uczestnicy mieli sami zaproponować zadanie aktorskie, opowiedzieć historię.

- To etap przygotowawczy, zbieramy różne historie – mówiły autorki – Zbieramy różne historie, długie, krótkie, po prostu wszystko, co przyjdzie ludziom na myśl, a jest związane z Elblągiem. Może to być przeszłość, codzienność, mogą to być historie zasłyszane, ale i wymyślone.

Ostatecznie maja powstać dwa odcinki.