Biznes Polska-Rosja... grajmy do jednej bramki

pol-ros biznes
Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga otworzył dziś w Elbląskim Parku Technologicznym spotkanie pn. "Wsparcie dla biznesu Polska-Rosja". Wszyscy zainteresowani wymianą handlową pomiędzy obydwoma krajami mogli dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wejść na rynek naszych wschodnich sąsiadów i na jakie ułatwienia można liczyć.

W meczu Polska-Rosja kilka dni temu padł remis, jednak w biznesie powinniśmy grać do wspólnej bramki - powiedział podczas otwarcia Prezydent Nowaczyk.

Biznes Polska-Rosja, to temat tym ważniejszy, że już wkrótce wprowadzony zostanie mały ruch graniczny. Prezydent Rosji ratyfikował 14 czerwca umowę z listopada 2011 roku o małym ruchu granicznym. Oznacza to, że prawdopodobnie pod koniec lipca będziemy już mogli przekraczać granicę bez wiz. Mały ruch obejmuje kilka powiatów województw warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. To szansa na nowe otwarcie w kontaktach biznesowych również dla Elbląga.

O randze dzisiejszego spotkania świadczy udział aż trzech przedstawicielek z Kaliningradzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, które prezentowały profil działalności Izby (Elena Romanova), prawne aspekty funkcjonowania w Obwodzie Kaliningradzkim (Natalia Sverdlova) oraz warunki eksportu i importu towarów w Obwodzie (Elena Kuzmina).