Dzień Elbląga w Gdańskiej Strefie Kibica

W najbliższy piątek, 15 czerwca Elbląg zaprezentuje się w Gdańskiej Strefie Kibica.
Od 15.00 do 22.00 w specjalnie ustawionym namiocie przygotowane zostaną materiały promocyjne Elbląga. Muzeum zaprezentuje średniowieczne gry planszowe, uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych oraz przedstawiciele Klastra Turystycznego częstować będą gości różnymi przysmakami.

- Zaprosiliśmy do współpracy również elbląskich Wikingów, którzy w Gdańskiej Strefie rozbiją obozowisko oraz przygotują pokaz walk. Wśród kibiców przechadzać się będzie Piekarczyk. – mówi Rafał Gruchalski  dyr. Departamentu Komunikacji Społecznej. – Obecność naszego miasta w Gdańsku to efekt naszej współpracy z gdańskim MOSIR-em, odpowiedzialnym za tamtejszą Strefę Kibica. Mecze ogląda tam około 20 tysięcy widzów, więc to dobra okazja do wypromowania naszego miasta wśród turystów z całej Europy.

Elbląska Strefa Kibica z kolei czynna jest do końca mistrzostw codziennie od 15.00. Zapraszamy kibiców z całymi rodzinami.