Nasza narodowa... obchodzi dziś swoje święto

nasza narodowa
Ulica Łączności prowadząca do Urzędu Miejskiego pełna była dziś narodowych barw. Punktualnie o godz. 12.00 od odegrania hymnu państwowego i wciągnięcia flag narodowych na maszt, rozpoczęła się uroczystość związana z obchodzonym dziś Świętem Flagi.

Nasze narodowe barwy dumnie prezentowali dziś uczniowie, harcerze, przedstawiciele organizacji kombatanckich, żołnierze, przechodnie, członkowie elbląskich stowarzyszeń. W trakcie uroczystości - Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga i Jerzy Wcisła Przewodniczący Rady Miejskiej przekazali uczniom wybranych szkół nowe, biało-czerwone flagi.

Barwny pochód z udziałem władz miasta przeszedł następnie ulicami Elbląga na Plac Jagiellończyka, gdzie odbył się happening nawiązujący do dzisiejszego święta.

 

Zapraszamy również elblążan na jutrzejsze uroczystości związane rocznicą uchwalenia Konstytucji 3. Maja

•   3 maja, godz. 13.00 - 16.00
Święto Konstytucji 3. maja
- 13.00 - Uroczysta Msza Święta w Katedrze pw. Św. Mikołaja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja
- 14.00 – 16.00 - w programie artystycznym: koncert Orkiestry Wojsk Lądowych, inscenizacja historyczna z udziałem aktorów z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, gry i zabawy na Starym Rynku.

Obchody rozpoczną się o godz. 13.00 uroczystą Mszą Świętą w Katedrze pw. Św. Mikołaja. Około godziny 14.00, na Starym Rynku, naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego zapraszamy wszystkich do wysłuchania oraz obejrzenia części artystycznej. Na początek będziemy świadkami scen z kart historii. W wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka zobaczymy inscenizację uchwalenia Konstytucji 3. Maja w 1791 roku. O godzinie 15.00 z koncertem przed zgromadzoną publicznością wystąpi Orkiestra Wojsk Lądowych.

Galeria zdjęć z elbląskich obchodów Święta Flagi