Festiwal Promocji Warmii i Mazur - odsłona 4, Ełk bezkonkurencyjny

Podczas II Festiwalu Promocji Warmii i Mazur odbyła się pierwsza – pilotażowa - edycja konkursu „PRO WARMIA MAZURY 2012” na najlepsze projekty promocyjne jednostek samorządu terytorialnego. Bezkonkurencyjny okazał się Ełk.


Główną ideą Konkursu jest podnoszenie standardów działań marketingowych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego regionu Warmii i Mazur. Jury oceniało projekty promocyjne pod kątem ich kreatywności, oryginalności pomysłów, kunsztu warsztatu, niekonwencjonalnego podejścia do tematu i zastosowania oryginalnych środków. Jednocześnie brano pod uwagę rezultaty i skuteczność oraz to, czy projekty powstawały w wyniku współpracy podmiotów działających na rzecz marketingu województwa warmińsko-mazurskiego i jego jednostek samorządu terytorialnego.

W skład jury weszli:

•    Przewodniczący: Radosław Zawadzki – dyrektor Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Członkowie:
•    Rafał Gruchalski – dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Elblągu
•    Justyna Kozłowska-Dyrla - kierownik Wirtualnego Centrum Kultury eŚwiatowid.pl
•    dr Jacek Poniedziałek – adiunkt w Katedrze Socjologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
•    Jarosław Górski – członek zarządu Europejskiej Instytutu Marketingu Miejsc Best Place

KATEGORIA  WYDAWNICTWO PROMOCYJNE

WYRÓŻNIENIE
W kategorii „Wydawnictwo promocyjne” wyróżnienie otrzymuje projekt „Ogarnij Ełk wszystkimi zmysłami” zgłoszony przez Urząd Miasta Ełku. Wyróżnienie odbierze Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz.

Wyróżnienie przyznano za oryginalne, innowacyjne podejście do wydawnictw drukowanych, zaangażowanie emocji i zmysłów czytelnika, atrakcyjną i świeżą w formie i treści prezentację najważniejszych atrakcji miasta oraz najwyższą jakość druku.

WYRÓŻNIENIE
W kategorii „Wydawnictwo promocyjne” wyróżnienie otrzymuje projekt “Spacerem po Giżycku – przewodnik po turystyce aktywnej”, zgłoszony przez Urząd Miejski w Giżycku. Wyróżnienie odbierze Pani Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska.

Wyróżnienie przyznano za  głębokie zrozumienie roli drukowanych przewodników, za przemyślaną treść i dopasowaną formę, za zatrzymanie i utrzymanie na dłużej uwagi czytelnika, za skuteczne zaproszenie do bliższego zapoznania się z licznymi atrakcjami miasta.

NAGRODA GŁÓWNA kategorii „Wydawnictwo promocyjne” nagrodę otrzymuje projekt „Folder TECHNO-PARK w Ełku”, zgłoszony przez Urząd Miasta Ełku. Nagrodę odbierze Pan Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Nagrodę przyznano za bardzo dobre dostosowanie formy i treści wydawnictwa do specyfiki odbiorców, za oszczędną w słowach, acz szczegółową prezentację, za wysokiej klasy rozwiązania graficzne, zwięzłą przejrzystą i atrakcyjną formę.

KATEGORIA  WYDARZENIE PROMOCYJNE

NAGRODA GŁÓWNA
W kategorii „Wydarzenie promocyjne” nagrodę otrzymuje  projekt „Herbalife Susz Triathlon 2011” zgłoszony przez Urząd Miejski w Suszu. Nagrodę odbierze Pana Marcina Mądrego, Promocja i Rozwój Gminy, Urząd Miejski w Suszu.

Nagrodę  przyznano za zbudowanie wyjątkowego, ze wszech miar wyróżniającego wydarzenia, za skuteczne i profesjonalne użycie eventu do celów promocji marki gminy, za nienaganną organizację, konsekwentną i dobrze przemyślaną promocję oraz za efektywne budowanie relacji partnerskich.

KATEGORIA REKLAMA W MEDIACH I KOMPLEKSOWE KAMPANIE REKLAMOWE

NAGRODA GŁÓWNA
W kategorii „Reklama w mediach i kompleksowe kampanie reklamowe” nagrodę otrzymuje projekt „Ełk – kulinarna stolica Mazur” zgłoszony przez Urząd Miasta Ełku. Nagrodę odbierze Pan Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Nagrodę przyznano za precyzyjnie wyznaczone i osiągnięte cele, za adekwatność działań do zamierzeń, za systematyczność, efektywną koncentrację wydatków i przedsięwzięć oraz za atrakcyjną koncepcję kreatywną