Konsultacje o wiadukcie i planie miejscowym terenu CH Ogrody

O planie zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Zakrzewo, w której rozbudowę planuje Centrum Handlowe Ogrody, oraz o wiadukcie na Zatorze będą mogli dyskutować mieszkańcy podczas konsultacji społecznych, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Elblągu.
Plan zagospodarowania terenu CH Ogrody zgodnie z procedurą zostanie zaprezentowany podczas konsultacji społecznych, które odbędą się 28 lutego o godz. 17.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. Na spotkaniu będą obecni przedstawiciele inwestora CH Ogrody. Swoje uwagi do planu, który jest wyłożony w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu (pokój nr 52) mieszkańcy mogą zgłaszać pisemnie do 13 kwietnia.

Z kolei 29 lutego o godz. 17.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędą się konsultacje dotyczące wiaduktu na Zatorze.

- Brane pod uwagę były cztery lokalizacje wiaduktu: w ciągu ulicy Lotniczej, ulicy Związku Jaszczurczego, ulicy Dojazdowej i ulicy Malborskiej – mówi Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. – Firma Euro-Projekt na zlecenie ratusza dokonała oceny każdej z lokalizacji, m.in. pod kątem kosztów budowy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dodatkowych inwestycji, kosztów ewentualnych wyburzeń. Przed podjęciem decyzji o lokalizacji wiaduktu władze miasta chcą poznać opinie mieszkańców. Zachęcamy do udziału w spotkaniu i dyskusji.