Zielony spektakl Gangu Słowika

"Gang Słowika" to sensacyjna historia opowiedziana za pomocą tekstów poetyckich Juliana Tuwima. Opowieść dla dużych i małych, aktorzy i lalki na scenie, nowe - zupełnie odmienne sposoby interpretacji doskonale znanych utworów, pyszna zabawa i debiut reżyserski Krzysztofa Grabowskiego. 19 lutego - ostatnie przedstawienie na deskach Teatru im. A. Sewruka.

Teatralna podróż do doskonale wszystkim znanego świata wierszy Juliana Tuwima. Familijny spektakl lalkowy, gdzie oprócz aktorów pojawi się pełna galeria rozmaitych lalek (m.in. pacynki, jako członkowie gangów Słowika i Skowronka, muppety, jako zwariowane małżeństwo sąsiadów Państwa Słowików, ogromnych rozmiarów kot i wiele, wiele innych). Sensacyjna fabuła "Gangu Słowika" napisana została tylko i wyłącznie z wierszy Juliana Tuwima, jednak niekonwencjonalne odczytanie tych tekstów pozwoliło spojrzeć, zupełnie innym okiem, na znaną wszystkim twórczość poety.

W spektaklu zobaczymy pięcioro aktorów: Annę Suchowiecką (Słowikowa/Śledcza), Leszka Andrzeja Czerwińskiego (Slowik/Lolo/Lele), Marcina Tomasika (Skowronek/Tralaleczka/Tralalątko), Hannę Świętnicką-Grabowską (Kot/Plotkarka) oraz Krzysztofa Grabowskiego (Tuwim/Gadula).

Skoro spektakl "zielony" czyli grany po raz ostatni przed tzw. "zdjęciem z afisza", to wszystko się w nim może wydarzyć. Aktorzy w tajemnicy przed sobą mogą zmienić "coś" w swych postaciach, kostiumach, rekwizytach... Mogą się pojawić zupełnie nowe postaci. Żarty i gagi będą bawiły i publiczność, i wykonawców, gdyż będą zaskakiwały jednych i drugich. Publiczność pragnącą włączyć się do wspólnej zabawy zachęcamy do ubrania się w jakieś zielone elementy garderoby.

Gang Słowika - 19 lutego - godz. 12:00
ZIELONE PRZEDSTAWIENIE czyli pożegnanie z tytułem