Filia Żłobka otwarta

Wojewoda Marian Podziewski i prezydent Grzegorz Nowaczyk

Wojewoda Marian Podziewski i prezydent Grzegorz Nowaczyk - Wojewoda Marian Podziewski i prezydent Grzegorz Nowaczyk
Wojewoda warm.-maz. Marian Podziewski i prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk przecięli wstęgę podczas uroczystego otwarcia filii Żłobka nr 4 przy ul. Chopina.

 

Dzięki rządowemu programowi „Maluch” oraz dofinansowaniu z budżetu Elbląga, powstał nowocześnie wyposażony kolejny żłobek.

Oferuje miejsca dla pięćdziesięciorga maluchów. Dzieci z pewnością czują się w nim dobrze – budynek jest świeżo wyremontowany, wyposażony w nowoczesny sprzęt. Wszystko jest ładne i kolorowe. Dziećmi opiekuje się wykwalifikowana kadra. Dyrektorem placówki jest Bożena Marcinkian, zaś Filię prowadzi Iwona Umpirowicz.

- Dziś w Elblągu jest 325 miejsc w żłobkach. – powiedział Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga. – Dzięki połączeniu dofinansowań z naszego budżetu oraz z rządowego programu „Maluch” mamy kolejnych kilkadziesiąt miejsc. To dobra wiadomość dla rodziców.

- Ta filia żłobka jest typowym przykładem dla innych samorządów, że partnerstwo rządowo-samorządowe daje efekt zdecydowanie dodatni. – dodał Marian Podziewski wojewoda warmińsko-mazurski. – Pogratulowałem zarówno panu prezydentowi, jak i radnym. Zachęcam także innych do korzystania z przykładu Elbląga, by zdecydowali się na taki właśnie ruch – by tworzyć miejsca żłobkowe. Pieniądze nie zostały jeszcze wykorzystane w całości przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.