Choinka… dla wszystkich elblążan

Zakupiona w ubiegłym roku świąteczna choinka na długie lata ma być ozdobą Starego Miasta. Niestety coraz częściej zdarza się, że dewastowana jest przez mieszkańców, którzy przemierzają Stary Rynek. Miejski monitoring już kilka razy wychwycił osoby próbujące urwać lub zniszczyć niektóre elementy choinki.
Dlatego też zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich elblążan, aby uszanowali świąteczne drzewko tak, aby służyło nam jak najdłużej. Zwracamy się również do wszystkich, którzy zauważą dewastowanie choinki o zgłaszanie tego faktu Policji lub Straży Miejskiej.  

Choinka ma kształt stożka (konstrukcja stalowa) o wysokości 10 m. Konstrukcja pokryta jest ponad 27 tysiącami tipsów z igliwiem w kolorze zielonym. Udekorowana jest 200 bombkami o średnicy 10 i 12 cm. Wieczorem oświetlona jest 5600 punktami świetlnymi LED, 80 żarówkami LED typu „Star Flash”, 26 elementami dekoracyjnymi LED „Śnieżynki” oraz świetlnym elementem dekoracyjnym „Gwiazda”  o wysokości 50 cm na czubku konstrukcji. Choinka po raz pierwszy ustawiona została w sezonie świątecznym 2010/2011. Kosztowała 60 tys. zł.