W wakacje kreatywne podwórko przy Teatralnej

Kreatywne podwórko przy ul. Teatralnej powstanie w wakacje. O tym, jak ma wyglądać, zdecydowali sami mieszkańcy. To jeden z projektów realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

W CSE Światowid spotkali się elblążanie zainteresowani kreatywnym podwórkiem. Pod dyskusję poddane zostały dwie propozycje. Każda miała swoich zwolenników, którzy żywo bronili swego zdania. Ostatecznie wybrano wersję pierwszą, w której znalazły się urządzenia znane już z innych placów zabaw. Druga propozycja przedstawiała autorski projekt, jeszcze nie realizowany (dominowały w nim drewno, opony). Uznano, że bardziej będzie on pasował na Stare Miasto, gdzie również, w ramach Budżetu Obywatelskiego, takie podwórko ma powstać.

Przy Teatralnej dla dzieci zamontowane zostaną bujaki sprężynowe, huśtawki, sześciokąt wielofunkcyjny z zamontowanymi ściankami do rysowania kredą, zjeżdżalnie, kreatywne urządzenie "kółko-krzyżyk". Wykorzystane zostaną już istniejące w tym miejscu urządzenia - "bocianie gniazdo" oraz drabinki. Będą oczywiście odnowione i skomponowane kolorystycznie z innymi. Zrezygnowano, ze względów higienicznych, z piaskownicy.

Uczestnicy spotkania podkreślali ideę kreatywnych podwórek - ma to być miejsce, gdzie miło spędzą czas nie tylko dzieci, ale i młodzież, i dorośli. Z myślą o nich zdecydowano, że zamontowane zostaną drążki do podciągania, stoły do ping-ponga oraz gry w szachy, kosz do koszykówki.
Teren ma być ogrodzony żywopłotem. Ustawionych będzie sześć ławeczek.

Koszt kreatywnego podwórka to 100 tys. zł. Powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Realizacją zajął się Zarząd Budynków Komunalnych. Autorką zwycięskiego projektu jest Karolina Śluz.

Więcej o kolejnych projektach, które będą realizowane - kliknij.

fot. Michał Kalbarczyk