Sa już pierwsze propozycje do Budżetu Obywatelskiego

Elblążanie zgłaszają już pierwsze pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji są 2 miliony złotych, z podziałem na pięć okręgów wyborczych (po 400 tysięcy zł).


Swoje propozycje mogą zgłaszać mieszkańcy, którzy mają czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Elblągu.

Co trzeba zrobić?

- Wystarczy wypełnić wniosek, który otrzymać można w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Jest również dostępny elektronicznie na stronie www.umelblag.pl w sekcji „Mieszkańcy”. Znajduje się także w najnowszym numerze „Elbląskiego Serwisu Miejskiego”, który w ciągu najbliższych dni trafi do wszystkich mieszkań w Elblągu.
-  Wypełnione wnioski należy dostarczyć do 21 września 2012 roku w wersji papierowej do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Elblągu lub przesłać w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Co się dzieje w wnioskami?
Wnioski analizowane są pod względem formalno-prawnym, gospodarności i możliwości finansowych oraz technicznych przez odpowiednie departamenty UM. Pozytywnie zaopiniowane propozycje zostaną umieszczone w ankietach, które w październiku będą rozesłane do mieszkańców, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze. To elblążanie zdecydują w głosowaniu, które ze zgłoszonych propozycji znajdą się w projekcie budżetu Elbląga na 2013 rok.

Propozycje zgłoszone do tej pory:

- remont chodników po obu stronach ul. Marii Curie Skłodowskiej
- przebudowa i remont ul. Wybrzeże Gdańskie wraz z nabrzeżem rzeki Elbląg
- bezpłatny sport dla dzieci
- zainwestowanie w łącza internetowe w okolicach ul. Łęczyckiej
- stół do tenisa na osiedlu Nad Jarem
- remont parkingu przy ul. Matejki
- oświetlenie wiaduktu i uporządkowanie klombów na osiedlu Dębowa
- plac zabaw na Bielanach

Z inicjatywą wprowadzenia budżetu obywatelskiego na rok 2013 wystąpiło do prezydenta trzech radnych: Ryszard Klim z Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Antoni Czyżyk i Marek Kucharczyk (obaj Platforma Obywatelska).