Kultura

Projekty Unijne Elbląski Park Technologiczny Portal Mapowy Centrum Organizacji Pozarządowych


Dzisiaj jest: 28 maja 2015    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

seniorzy na scenieCo gra w duszach seniorów, spotykających się aby wspólnie spędzać czas i realizować muzyczne pasje? Będzie się można przekonać już w najbliższą sobotę, 23 lutego podczas Przeglądu zespołów seniorskich, który odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Organizatorami Przeglądu są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów. Do Przeglądu zgłosiło się 12 zespołów, które spotykają się i pracują przy instytucjach działających na rzecz osób starszych.

- Organizujemy taki Przegląd z CSE „Światowid” po raz pierwszy, a inicjatywa wyszła od samych seniorów, którzy potrzebują przestrzeni do zaprezentowania się, ale także integracji i wzajemnego poznawania – mówi Teresa Urban, Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów.

„Co mi w duszy gra. Przegląd zespołów seniorskich” odbędzie się w najbliższą sobotę. Przesłuchania rozpoczną  się o godz. 11.00. Każda prezentacja potrwa maksymalnie 10 minut, do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 12 zespołów z Elbląga i okolic, m.in. Tolkmicka i Suchacza. Przegląd otworzy najmłodsza grupa wokalna, działająca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” pod okiem Macieja Skrzypczaka – „Skaczące nutki”, a zakończy pokaz pary tanecznej z EKT „Jantar”.

- Chcemy tym działaniem pokazać, że swoje pasje można realizować w każdym wieku. Na razie jest to tylko przegląd, nie ma żadnych miejsc i nagród, a celem jest prezentacja i integracja – dodaje Magdalena Czarnocka - Kaptur z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – Ale nie wykluczamy, że w przyszłości będą kolejne edycje, a przegląd przekształci się w konkurs.

„Co mi w duszy gra. Przegląd zespołów seniorskich” rozpocznie się w sobotę, 23 lutego o godz. 11.00 w dużej sali kina „Światowid”. Wstęp wolny.
Dodaj serwis: www.elblag.eu
Dodaj do: GwarDodaj do: WykopDodaj do: ŚledzikDodaj do: PingerWrzuć na: FlakerDodaj do: GronoPoinformuj na: BlipDodaj do: WahaczDodaj do: WoomerDodaj do: ForumowiskoDodaj do: FacebookDodaj do: GoogleDodaj do: MyspaceZałóż bloga na: Blogger