Kijkarze po raz kolejny opanują Bażantarnię

Kijkarze po raz kolejny opanują Bażantarnię

Kijkarze po raz kolejny opanują Bażantarnię - Kijkarze po raz kolejny opanują Bażantarnię
W ostatnią sobotę sierpnia do Elbląga zjadą się „kijkarze” z całej Polski i Europy, którzy rywalizować będą w Pucharze Europy oraz Pucharze Polski w Nordic Walking. W pięknej Bażantarni na dystansach 5 km, 10 km oraz półmaratonu rywalizować będzie kilkuset zawodników.

Nordic Walking to dyscyplina sportu, która rozwija się w niesamowitym tempie. Jej walory dostrzega również coraz większa rzesza elblążan, co doskonale widać w miejskich parkach i na ścieżkach Bażantarni. Bardzo prężnie działa również Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-kije, którego reprezentanci zdobywają laury na wielu imprezach.


Już 27 sierpnia elblążanie będą mogli po raz drugi z rzędu wystartować lub kibicować zawodnikom biorącym udział w Pucharze Polski oraz Pucharze Europy w Nordic Walking. Rok temu na malowniczej trasie wyznaczonej w Bażantarni rywalizowało ponad 600 osób. W tym roku organizatorzy zapowiadają podobną frekwencję i emocje. Warto dodać, że w zawodach może wziąć udział absolutnie każdy, kto jest w stanie w spokojnym tempie przejść 5 km. W miasteczku zawodów dostępna będzie wypożyczalnia kijków dla zgłoszonych zawodników. Na elblążan będzie tam czekać również mnóstwo atrakcji, jak chociażby strefa zabaw dla dzieci czy strefa EXPO. Do udziału w zawodach można zapisywać się na oficjalnej stronie Pucharu Polski.


Organizatorami Pucharu Europy i Polski w Nordic Walking w Elblągu są: Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Polska Federacja Nordic Walking. Partnerem wydarzenia jest Klub Sportowy Nordic Walking Elbląskie Włóczy-Kije.

Kijkarze po raz kolejny opanują Bażantarnię

Kijkarze po raz kolejny opanują Bażantarnię - Kijkarze po raz kolejny opanują Bażantarnię