Kolejny sukces piłkarzy ręcznych MKS Truso

mks truso

mks truso - mks truso


W ubiegły weekend MKS TRUSO było organizatorem I Memoriału im. Mieczysława Pleśniaka w piłce ręcznej. W ten sposób Zarząd Klubu chciał uhonorować pamięć wybitnego prekursora tej dyscypliny w naszym mieście. Pan Mieczysław należał do najlepszych trenerów w kraju, a w swojej długiej karierze pedagogicznej wychował wielu reprezentantów, zdobywców medali mistrzostw na arenie międzynarodowej.

Nasze zawody można, bez zbytniej przesady, nazwać Mistrzostwami Polski Północnej w piłce ręcznej juniorów młodszych. Przyjechały do nas 4 drużyny ze Szczecina, Gdańska, Kwidzyna i Kętrzyna reprezentujące bardzo wysoki poziom sportowy. W sobotę i niedzielę w halach CSB i MOS rozegrano 10 naprawdę emocjonujących meczów.

„Niegościnni” okazali się podopieczni trenera Grzegorza Czapli, którzy zdeklasowali rywali, wygrywając wysoko wszystkie cztery pojedynki stając się pierwszym, niekwestionowanym zwycięzcą Memoriału. W czasie zawodów nie obyło się również bez zapierających dech akcji rzutowych, świadczących o wysokich indywidualnych umiejętnościach technicznych naszych zawodników. Najładniejszą bramkę zdobył zawodnik naszej drużyny Bartłomiej Ławrynowicz.

Ze względu na wysoki poziom gry trudnym zadaniem było wyłonienie najlepszej „siódemki” turnieju. Ostatecznie trenerzy wszystkich zespołów zadecydowali, że tytuły najlepszych zawodników na pozycjach przypadły:

bramkarz - Jakub Dąbrowski - MKS Truso,
prawoskrzydłowy - Maciej Wójcik - MOSiR Kętrzyn,
prawe rozegranie - Adam Guziewicz - MTS Kwidzyn,
obrotowy - Damian Pawelec - MKS Truso,
środek rozegrania - Kajetan Laskowski - Wybrzeże Gdańsk,
lewe rozegranie - Rafał Stępień - MKS Truso
lewoskrzydłowy - Paweł Czapla - MKS Truso,

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodnicy drobne upominki.

Najlepszy bramkarz otrzymał dodatkową nagrodę ufundowaną przez wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Elbląga, Wojciecha Rudnickiego.

Klub Truso zorganizował turniej dzięki współpracy z Urzędem Miejskim, Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym, Centrum Sportowo-Biznesowym, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Kolegium Sędziów W-MWZPR , Warmińsko-Mazurskim Wojewódzkim Związkiem Piłki Ręcznej oraz sponsorom indywidualnym. Szczególne podziękowania należą się również Ryszardowi Biskupowi, który całościowo zadbał o należyte przygotowanie i sprawne przeprowadzenie turnieju.

Drużyna MKS „Truso” wystąpiła w składzie: Bartłomiej Brzeziński, Maciej Budek, Piotr Budzich, Michał Cierzan, Paweł Czapla, Jakub Dąbrowski, Leszek Grenda, Kamil Karczewski, Szymon Kurowski, Bartłomiej Ławrynowicz, Filip Ostałowski, Damian Pawelec, Rafał Stępień, Kacper Sparzak, Konrad Szaro, Wiktor Urbański, oraz Krzysztof Wielgosz. 

Końcowa kolejność turnieju
1. MKS TRUSO ELBLĄG - 8 pkt.
2. MTS KWIDZYN - 6 pkt.
3. SPR WYBRZEŻE GDAŃSK - 4 pkt.
4. MKS MOSiR KĘTRZYN - 2 pkt.
5. KS CKS SMS SZCZECIN - 0 pkt.

Mirosław Puta
Prezes MKS Truso