Świąteczny mecz Olimpii

oe

Już tylko jedno spotkanie zostało do końca rundy jesiennej w II lidze. W Święto Niepodległości Olimpia Elbląga zagra w Katowicach z tamtejszym Rozwojem.

Od wyjazdowego zwycięstwa w Łodzi (23 września), podopieczni trenera Borosa nie przegrywają w meczach poza Elblągiem. W Puławach i w Krakowie żółto-biało-niebiescy przywozili po punkcie. W sobotę Olimpia zagra w niegościnnych Katowicach, gdzie stosunkowo niedawno, bo 17 maja, elbląska drużyna przegrała 1:0.

Upragnionym scenariuszem będzie oczywiście zdobycie kompletu punktów. Faworytem spotkania jest Olimpia, która ma aż 9 punktów przewagi nad Rozwojem. Sytuacja w tabeli potwierdza przewagę: elbląska drużyna z dorobkiem 23 punktów zajmuje 6. miejsce, Rozwój z 14. “oczkami” na pozycji nr 15. Inną przewagą Olimpii będzie doping kibiców, którzy wybierają się do Katowic w pokaźnej grupie.

Rozwój Katowice, podobnie jak Olimpia, drugi sezon z rzędu gra w II lidze. Drogę do występów na tym samym poziomie przeszły zgoła odmienną. Olimpia po zwycięstwie w III lidze i meczach barażowych, Rozwój zaś - na nieszczęście własnych kibiców - opuścił grono pierwszoligowców. Znacząca odległość między obiema drużynami i rzadkie spotykanie się w tych samych ligach powoduje, że najbliższy mecz będzie dopiero trzecią bezpośrednią konfrontacją. Póki co lepszym bilansem może się pochwalić Rozwój, który jeszcze z Olimpią nie przegrał: zwycięstwo i remis.

W ostatniej kolejce Żółto-biało-niebiescy pokonali Siarkę Tarnobrzeg czyli lidera “Pro Junior System” - klasyfikacji klubów, które w największym wymiarze czasowym korzystają z młodzieżowców. W najbliższym meczu Olimpia zagra z wiceliderem PJS. W Rozwoju punktuj na razie sześciu zawodników: Tabiś, Barwiński, Marchewa, Kamiński, Golik i Szołtys. Należy pamiętać, że punkty zaliczane są w momencie rozegrania przez młodzieżowca przynajmniej 270 minut w minimum pięciu ligowych meczach. Dlatego dla Olimpii punktuje tylko trzech zawodników: Rozumowski, Kop-Ostrowski i Danowski, zaś występy Korkliniewskiego, Filipczyka i Wieliczko nie są zaliczane w PJS.

Klub ZKS Olimpia Elbląg poinformował, że do Katowic pojechała ekipa TV Olimpii Elbląg. Z meczu planowana jest transmisja na kanale TV Olimpia na Youtube.

Rozwój Katowice – Olimpia Elbląg w sobotę 11 listopada o godz. 13.

oe

oe - oe