„Kierunek: Zdrowie” – o chorobach osób starszych

„Kierunek: Zdrowie” – o chorobach osób starszych

„Kierunek: Zdrowie” – o chorobach osób starszych - „Kierunek: Zdrowie” – o chorobach osób starszych
Wczoraj w Ratuszu Staromiejskim odbyło się czwarte spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dedykowanej grupie mieszkańców Elbląga 60+ pn. „Kierunek: Zdrowie”. Dotyczyło ono chorób osób starszych, leczenia dietą, a także wpływu używek na zdrowie. 

 

Wykład poprowadził dr. med. Andrzej Badzio – dyr. medyczny Centrum Radioterapii NU-MED, specjalista onkologii klinicznej i radioterapii onkologicznej, który między innymi opowiedział seniorom o ryzyku zachorowań na nowotwory, czynnikach zwiększających ryzyko wystąpienia tego typu chorób, czy wpływie palenia tytoniu na nasze zdrowie.

W drugiej części spotkania natomiast, dietetyk dypl. Katarzyna Mechlińska, która na co dzień pracuje między innymi z seniorami opowiedziała o zasadach żywienia osób starszych, zmianach metabolicznych, które zachodzą w ich organizmie  oraz o żywieniu w przypadku takich chorób jak: miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, czy reumatoidalne zapalenie stawów.


Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kierunek: Zdrowie” już w przyszłą środę – 8 marca. O refleksologii, jako przykładzie terapii holistycznej opowie Pani Katarzyna Laskowska, prowadząca gabinet Refleksologii i rehabilitacji. Pokaże również w jaki sposób pracą na refleksach, znajdujących się na stopach, dłoniach i twarzy, możemy oddziaływać na poszczególne narządy, gruczoły i części ciała, uruchamiając naturalny proces samoleczenia i przywracania równowagi organizmu.


Będzie również spotkanie z instruktorem fitness – Panią Magdaleną Kalinowską - Kluge z Klubu Calypso, która przedstawi seniorom propozycje ćwiczeń i aktywnego spędzania czasu.


Organizatorem kampanii prozdrowotnej „Kierunek: Zdrowie” jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Galeria zdjęć