„Kierunek: Zdrowie”- o chorobach osób starszych i leczeniu dietą

„Kierunek: Zdrowie”- o chrobach osób starszych i leczeniu dietą

„Kierunek: Zdrowie”- o chrobach osób starszych i leczeniu dietą - „Kierunek: Zdrowie”- o chrobach osób starszych i leczeniu dietą

Serdecznie zapraszamy na kolejne – czwarte już spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dedykowanej grupie mieszkańców Elbląga 60+ pn. „Kierunek: Zdrowie”, które odbędzie się w najbliższą środę – 01.03.2017. Będzie ono dotyczyło leczenia dietą chorób osób starszych, układania oraz wyboru odpowiedniej diety, a także wpływu używek na zdrowie.

 

Wykład poprowadzi dr. med. Andrzej Badzio – dyr. medyczny Centrum Radioterapii NU-MED, specjalista onkologii klinicznej i radioterapii onkologicznej oraz dietetyk dypl. Katarzyna Mechlińska, która na co dzień pracuje między innymi z seniorami w zakresie niedowagi, nadwagi i otyłością, zdrowego odżywiania się, wykonywania testów alergicznych i analizą składu ciała za pomocą biorezonansu, diety oczyszczającej, przeciwgrzybicznej i bezglutenowej.


Specjaliści opowiedzą między innymi dlaczego sposób odżywiania osób po 60 r.ż. powinien się zmienić, przedstawią zasady żywieniowe osób starszych  oraz żywienie w problemach zdrowotnych, w tym w przypadku: miażdżycy, cukrzycy, osteoporozy i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Początek spotkania o godz. 16.00 w Ratuszu Staromiejskim.


Organizatorem kampanii prozdrowotnej „Kierunek: Zdrowie” jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.