„Kierunek: Zdrowie”- wszystko o ziołach

„Kierunek: Zdrowie”

„Kierunek: Zdrowie” - „Kierunek: Zdrowie”
Wczoraj w Ratuszu Staromiejskim  odbyło się trzecie spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dedykowanej grupie mieszkańców Elbląga 60+ pn. „Kierunek: Zdrowie”. Poświęcone ono było naturoterapii i oddziaływaniu ziół na organizm człowieka. Wykład poprowadził Jerzy Ruczyński.

Podczas spotkania seniorzy poznali historię ziołolecznictwa, które jest znane praktycznie od początku cywilizacji, współczesne kierunki leczenia ziołami, ich zastosowanie w profilaktyce. Dowiedzieli się również o podstawach zestawiania ziół, głównych ich składnikach ziół, właściwościach smakowych i oddziaływaniu ziół na organizm człowieka, w tym między innymi imbiru, goździków, rabarbaru i rozmarynu.


Uczestnicy spotkania otrzymali także przepisy mieszanek ziołowych na różnego typu schorzenia – głównie te, które najczęściej dotykają osoby starsze.  


Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kierunek: Zdrowie” już w przyszłą środę – 1 marca. Będzie ono dotyczyło leczenia dietą chorób osób starszych, układania oraz wyboru odpowiedniej diety, a także wpływowi używek na zdrowie. Wykład poprowadzi dr. med. Andrzej Badzio – dyr. medyczny Centrum Radioterapii NU-MED, specjalista onkologii klinicznej i radioterapii onkologicznej oraz dietetyk dypl. Katarzyna Mechlińska, Snappy Ideas Michał Skorupa, która na co dzień pracuje między innymi z seniorami w zakresie niedowagi, nadwagi i otyłością, zdrowego odżywiania się, wykonywania testów alergicznych i analizą składu ciała za pomocą biorezonansu, diety oczyszczającej, przeciwgrzybicznej i bezglutenowej.


Organizatorem kampanii prozdrowotnej „Kierunek: Zdrowie” jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Galeria zdjęć