Uroczysta sesja Rady Miejskiej

Uroczysta sesja Rady Miejskiej

Uroczysta sesja Rady Miejskiej - Uroczysta sesja Rady Miejskiej

Rozpoczęła się VIII kadencja samorządu na lata 2018 – 2023. Podczas dzisiejszej uroczystej sesji Rady Miejskiej Prezydent Witold Wróblewski oraz wybrani radni odebrali z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej postanowienia o wyborze oraz złożyli ślubowanie.
- Inaugurujemy kolejną kadencję samorządu na lata 2018-2023. Elblążanie wybrali nowych 25 radnych i prezydenta miasta. Wybrali samorząd, który wyznaczać i realizować będzie kierunki rozwoju Elbląga. Tegoroczne wybory były wyjątkowe. Polacy, także elblążanie pokazali jak ważna jest Polska samorządowa, jak sami o sobie chcemy decydować. Wysoka frekwencja to bardzo ważny obywatelski sygnał, że demokracja nie zginęła i ma się całkiem dobrze.
Dziś jest dla mnie wyjątkowy dzień, bo po raz drugi składałem przed mieszkańcami Elbląga ślubowanie jako Prezydent. Czuję ogromną radość, wzruszenie i wielki zaszczyt, że to mnie powierzyli Państwo tę zaszczytną funkcję. Bardzo wysokie – ponad 72% poparcie dla mnie traktuję jako akceptację moich dotychczasowych działań oraz mojego programu wyborczego. To również wielkie zobowiązanie wobec elblążan. Mieszkańcy Elbląga zaufali także Komitetowi Wyborczemu Wyborców Witolda Wróblewskiego, dzięki czemu aż sześcioro przedstawicieli zasiada w nowej Radzie Miejskiej.
Raz jeszcze serdecznie dziękuję elblążanom za udział w wyborach, za poczucie wspólnoty i odpowiedzialność za naszą mała ojczyznę. Dziękuję za zaufanie, jakim zostałem obdarzony. Dla mnie to najwyższa wartość i zrobię wszystko, by dalej prowadzić Elbląg ku lepszemu.
Szanowna Rado. Wielokrotnie mówiłem o tym, że Elbląg potrzebuje nas wszystkich, spokojnej współpracy różnych środowisk i ugrupowań politycznych. Deklaruję ze swojej strony wolę współpracy z każdym, komu na sercu leży dobro elblążan. Mamy w swoich programach wiele punktów zbieżnych, działajmy więc razem, ponad podziałami – to się Elblągowi należy. Pracujmy tak, by za 5 lat elblążanie powiedzieli, że dobrze wybrali. Wszystkim radnym nowej rady gratuluję. Życzę wielu sukcesów w pracy na rzecz naszego miasta i zadowolenia z pełnionego mandatu- podkreślał w swoim wystąpieniu Prezydent Witold Wróblewski.

Podczas sesji radni wybrali Przewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim Antoni Czyżyk z Platformy Obywatelskiej. Kandydaturę tę poparli wszyscy 24 biorący udział w sesji radni.

- Postaram się być przewodniczącym wszystkich radnych, byśmy mogli wspólnie dbać o to, by w Elblągu chciało się mieszkać, do którego będzie chciało się wracać. (..) Pracując dla dobra naszego miasta nigdy nie kierowałem się złymi emocjami. Myślę, że w najpoważniejszych sprawach udawało nam się podejmować decyzje bez negatywnych emocji. Liczę, że każdy z nas ma świadomość odpowiedzialności za decyzje, które podejmujemy. Wierzę w rozsadek radnych. Wspólnymi silami możemy doprowadzić do tego, aby w Elblągu żyło się lepiej – zaznaczył Antoni Czyżyk.

Również jednogłośnie radni wybrali dwóch wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Zostali nimi: Marek Burkhardt - radny KWW Witolda Wróblewskiego i Michał Missan - radny Platformy Obywatelskiej. Funkcja trzeciego wiceprzewodniczącego nie została na razie obsadzona.

Kolejna sesja Rady Miejskiej odbędzie się w środę 28 listopada. Podczas posiedzenia radni decydować będą o komisjach stałych w Radzie Miejskiej.

Galeria zdjęć