ZSG na 100-lecie

zsg

zsg - zsg

9 listopada w Zespole Szkół Gospodarczych odbyła się uroczystość związana z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktualnie o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy.

Kolejną częścią uroczystości były prezentacje związane z tematyką niepodległościową  przygotowane przez wszystkie klasy ZSG. Każdy zespół miał do wykonania różne zadania. Dlatego mogliśmy zaśpiewać razem kilka piosenek patriotycznych, wysłuchać recytacji wierszy,  obejrzeć  krótkie przedstawienia o tematyce patriotycznej. Byliśmy także świadkami wywiadu z Józefem Piłsudskim i musztry żołnierskiej. W formie słowno-plastycznej przypomnieliśmy sobie również  najważniejsze wydarzenia historyczne, liczby niepodległej,  historię godła polskiego i hymnu. Wyrecytowano także 13 punkt orędzia prezydenta USA  Woodrow'a Wilsona, dotyczący stworzenia niepodległego państwa polskiego.  Na koniec zapoznaliśmy się z Kodeksem Postaw Patriotycznych.

Całość dopełniła wystawa pamiątek niepodległościowych,  wpisy do pamiątkowej księgi, zdjęcia klasowe oraz konsumpcja przepysznych ciasteczek przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Na pewno ta jubileuszowa uroczystości na długo pozostanie w naszej pamięci.

zsg

zsg - zsg

zsg

zsg - zsg

zsg

zsg - zsg

zsg

zsg - zsg