WikiMaraton w Elblągu

wikimaraton

wikimaraton - wikimaraton

„Wyobraź sobie świat, w którym każda osoba ma dostęp do sumy ludzkiej wiedzy. Do tego właśnie dążymy” - hasło przewodnie Ruchu Wikimedia. Pierwszy elbląski WikiMaraton już za nami. Sobotnie (18.11.2017) spotkanie zaowocowało edycją/stworzeniem kilku haseł o zabytkach i historii Elbląga oraz dodaniem nowych zdjęć do bazy Wikimedia Commons.

Wikimaraton - poprowadzony przez Krzysztofa Machockiego – był już drugim udanym przedsięwzięciem zrealizowanym we współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących a Stowarzyszeniem Wikimedia Polska. Poprzednim były WikiWarsztaty przeprowadzone dla grupy uczniów z ZSO w lutym tego roku.

Wychodząc z założenia, że wiedza to potęga, uczestnictwo w tworzeniu jej źródeł należy uznać za przywilej i fascynującą przygodę. W każdym razie takie właśnie poczucie towarzyszyło początkującym elbląskim wikipedystom.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o miłym akcencie ze strony właścicieli elbląskiej Pizzerii Primavera. Postanowili wesprzeć kilkugodzinne wysiłki „maratończyków” kilkoma pysznymi Margheritami, czym udowodnili, że w naszym mieście jest wielu ludzi z otwartymi głowami i sercami.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Wikimedia Polska, 1 LO oraz Biblioteka Elbląska.

Małgorzata Krasowska
Zespół Szkół Ogólnokształcących

wikimaraton

wikimaraton - wikimaraton