Kolejna grupa uczniów ZSIŚiU w Elblągu wróciła ze stażu zawodowego w niemieckim Schkeuditz w Saksonii

z wizytą

z wizytą - z wizytą

Zapoznanie się z tamtejszymi standardami pracy odbyło się w ramach realizacji projektu ”Praktyka czyni mistrza”, dzięki współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej programowi Erasmus+. Pobyt na zagranicznym stażu dotyczył 16 uczniów szkoły wraz z opiekunami i odbył się w dniach 19.03-01.04.2017r. Praktyki zawodowe uczniowie odbywali na terenie firmy Vitalis w Schkeuditz i Lipsku.

Uczestniczący w wyjeździe uczniowie kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, mieli możliwość podniesienia posiadanych umiejętności praktycznych, zapoznania się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi w branży instalatorstwa i prac wykończeniowych. Z kolei uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich mieli okazję poznać nowe techniki, technologie i trendy w zawodzie. Sprawdzili swoje umiejętności zawodowe w bezpośrednim kontakcie z klientem podczas świadczenia usług fryzjerskich. Wszyscy uczestniczący w projekcie uczniowie mieli możliwość porównania swoich umiejętności zawodowych z wymaganiami europejskimi. Z pewnością zwiększy to ich motywację do dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.

Zagraniczna praktyka zawodowa, w której uczestniczyli uczniowie pozwoli na wzrost ich konkurencyjności na rynku pracy. Uczestnicy stażu otrzymają dokumenty Europass i ECVET. Wyjazd uczniów na staż do Niemiec był również świetną okazją do wzrostu kompetencji językowych, do poznania kultury i historii zabytków. W trakcie pobytu odbyły się liczne wycieczki, m.in. do Lipska, Berlina, Drezna.

A oto niektóre wspomnienia uczestników z wyjazdu na staż:

- „Praktyka zawodowa, która odbywała się na terenie ośrodka codziennie dostarczała nowych wrażeń, doświadczeń, Wiele cennych uwag i rad na pewno w przyszłości wykorzystam. Z każdym dniem uczyłam się coraz więcej, nie tylko praktyki zawodowej ale również języka. Przez takie zajęcia uwierzyłam w to, że naprawdę mogę być dobrym fryzjerem. Grono wspaniałych ludzi, którymi byliśmy otaczani sprawiało, byśmy czuli się jak najlepiej. Cały pobyt w skali od 1 do 10 oceniam na mocne 9.” - uczennica technikum usług fryzjerskich.

- „Mogę zachęcić wszystkich do korzystania z wyjazdów na praktyki zawodowe. Są z tego same korzyści. Zdobyłem nowe doświadczenia zawodowe, poznałem lepiej język niemiecki i kulturę kraju. Poznaliśmy się także lepiej nawzajem i nauczyliśmy się współpracy.” - uczeń zasadniczej szkoły zawodowej - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

--
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

z wizytą

z wizytą - z wizytą

z wizytą

z wizytą - z wizytą

z wizytą

z wizytą - z wizytą

z wizytą

z wizytą - z wizytą

z wizytą

z wizytą - z wizytą