Kinga Szczepaniak z II LO w Elblągu – najlepszym biologiem w Polsce!!!

W dniach 26 – 28 kwietnia w Warszawie odbyły się ogólnopolskie finały XLIII Olimpiady Biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Województwo warmińsko mazurskie reprezentowały na tej olimpiadzie dwie uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, a ich opiekunem z ramienia Komitetu Okręgowego, była Hanna Pietras, nauczyciel biologii w tej szkole.

Kapitalnie zaprezentowała się Kinga Szczepaniak,  która zajęła 1 miejsce w Polsce i tym samym zapewniła sobie wstęp na wszystkie uczelnie w kraju bez postępowania rekrutacyjnego, w tym na każdą uczelnię medyczną. Dzięki swojemu zwycięstwu, Kinga będzie reprezentowała  Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Indonezji. Rok wcześniej, Kinga uzyskała już zwolnienie z matury z biologii na poziomie rozszerzonym z punktacją 100% . Na tej samej olimpiadzie Joanna Milan, również uczennica z II LO, uzyskała tytuł finalistki i zwolnienie z matury z biologii.

 

Obecny rok szkolny jest szczęśliwy dla biologów z II LO. Uczniowie Pani Pietras wygrali
w tym roku w województwie warmińsko – mazurskim cztery olimpiady:

Olimpiadę Biologiczną, Olimpiadę Wiedzy Ekologicznej, Olimpiadę o Żywności i Żywieniu oraz Wojewódzką Olimpiadę Wiedzy o Uzależnieniach, a Kinga Szczepaniak – tegoroczna  Mistrzyni Polski w biologii -  wcześniej została laureatką 26 Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej, E(x)plory (III miejsce) oraz  etapu ogólnopolskiego Olimpiady o Żywności i Żywieniu.